Fotograf Katowice , Śląsk

Profesionalna fotografia

Skontaktuj się z nami:
+48 663 919 278

Kafelki łazienkowe – najmodniejsze modele tego sezonu

Kafelki łazienkowe – najmodniejsze modele tego sezonu

Jak wybrać kafelki do łazienki?
Urządzenie łazienki nie jest prostą sprawą. Charakter wnętrza, dopasowana do niego armatura łazienkowa, glazura, płytki podłogowe, umeblowanie łazienkowe oraz dodatki powinny się spajać w całość i jednocześnie być praktyczne. Przede wszystkim w małej natomiast podejrzanej łazience (takie przeważnie są w polskich domach). Jak urządzić łazienkę, by którykolwiek czynnik do siebie pasował?

Kafelki łazienkowe i armatura – jaką podjąć decyzję??

Planując odnowienie łazienki lub aranżując ten pokój w stanie wcześniej nieurządzanym trzeba zacząć od określenia jaka armatura łazienkowa będzie dla nas korzystna oraz gdzie umieścić prysznic lub wannę, jeżeli istnieje szansa zmiany przyłączy. Te dwa czynniki absorbują najwięcej przestrzeni toteż powinny mieć priorytet ważności. Następnie należy rozważyć miejsce ulokowania toalety i umywalce, a nawet o pralce, jeśli się pomieści. Po wyborze które urządzenia chcemy mieć w łazience i gdzie je postawić można zacząć planować aranżację wnętrza zaczynając od kafelek.Płytki ceramiczne wolno odszukać w wielu gatunkach. Podstawą jest mimo wszytsko, żeby płytki łazienkowe były wodoszczelne, a płytki podłogowe nie były śliskie. W łazience powstaje dużo pary wodnej, jaka się osadza chociażby na ścianach, a posadzkę szybko można zachlapać wodą po czym na tej mokrej podłodze się poślizgnąć, dlatego potrzebne jest sprawdzenie czy płytki są niezrażone na parę wodną i również czy nie będą śliskie.

Estetycznie zaaranżowana łazienka

Dopiero drugorzędną kwestią jest dopasowanie kolorów lub kształtów kafelek łazienkowych albo armatury, lecz jest to istotne z designerskiego względu. Należałoby już od pierwszych faz remontu inspirować się stylem produktów, które w najwyższym stopniu przypadły nam do gustu, a nie wyłącznie ich przydatnymi rolami.

Warto także kupić do łazienki wysokie lustro, które wolno umiejscowić nad umywalką nie wyłącznie dlatego, by dostrzec w nim całą buzię czy nawet postawę, lecz też dlatego, iż tym obiektem można rozświetlić a nawet optycznie powiększyć to pomieszczenie.

W łazienkach wolno stosować każdy odcień, ale jeśli pomieszczenie jest ciasne poprawniej postawić na jasne płytki ceramiczne i meble w jasnej kolorystyce. Wysokie łazienki wolno zaznaczać ciemnymi kolorami, dlatego że nie będą przytłaczać na wielkiej przestrzeni.

Więcej przydatnych informacji: płytki podłogowe.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *