Fotograf Katowice , Śląsk

Profesionalna fotografia

Skontaktuj się z nami:
+48 663 919 278

Każdy może zostać projektantem w swoim domu – kuchnie retro

Każdy może zostać projektantem w swoim domu – kuchnie retro

Zaaranżuj własną kuchnię w stylu retro!

Budujesz, remontujesz, bądź aranżujesz swoje pomieszczenia? Znajdujesz się właśnie przed wyborem kuchni? Przeczytaj ten materiał i zapal się retro wzornictwem!

W jakim stylu urządzić kuchnię?

Inwestycja w idealną kuchnię będzie zawsze pewnym rozwiązaniem. Ponieważ jest ona nie jedynie ponadczasowa, ale także w największym stopniu wydajna. Do jej umeblowania wybiera się skromne szafki ozdobione płycinami, kamienny zlewozmywak a także elegancką płytę grzewczą.
Z drugiej strony kuchnia w przeszłym stylu wspiera się nie tylko na tradycyjnych drewnianych meblach, niemniej jednak stanowi zarówno swego rodzaju pretekst do wystawienia na widok wszystkich własnych zastaw. Tym samym w kuchni wyposażonej w stylu retro możemy sobie zezwolić przykładowo na wieszanie szeregu miedzianych garnków lub angielskich talerzy, natomiast na szafkach umieszczamy zestaw waz, dzbanuszków, lub kamiennych rondli. Tego rodzaju aranże nie zdołałyby się odnaleźć w współczesnej kuchni, jaka jest przepełniona przede wszystkim błyszczeniem nieskazitelnych przodów i blatów. Kuchnia w stylu retro topołożenie, w jakim lubimy mieć sporo różnych rzeczy, dlatego że praktycznie całokształt jest w stanie tworzyć faktor dekoracyjny.

W jaki sposób urządzić kuchnię w stylu retro?

Zdecydowaną istotę każdej kuchni stanowią jej meble. W związku z tym, próbując stworzyć aranżację pomieszczeń w stylu retro wszystkie nasze meble muszą być przede wszystkim drewniane a najtrafniej możliwie najjaśniejsze, stąd białe albo w ciepłych odcieniach beżu. Należy w takim razie szczególną uwagę zwrócić na szczegóły, w tymprzeróżnego typu klamki oraz uchwyty, które również powinny być stylizowane na znacznie starsze.
Kolejny ważny pierwiastek retro wystroju kuchni to wyposażenie AGD. Z pomocą nadchodzi tutaj wiele jednostek, jakie mają w swojej ofercie aparaty stylizowane na lata 50-te a także 60. W takim stylu, również lodówki, kuchenki czy też roboty kuchenne powinny mieć jak najbardziej opływowe kształty i kolorowe obudowy. Niemniej jednak w największym stopniu legendarnym przyrządem w stylu retro stanowi prawdopodobnie kuchnia gazowa retro.
Kolorystyka kuchni w stylu lat 50.-60. powinna opierać się na pastelach, czyli wszelkich jasnych i delikatnych kolorach błękitu, różu, pastelowej zieleni a także jasno żółtego. Niemniej jednak podstawową gamę kolorystyczną powinny stanowić przede wszystkim biały i beżowy. Należy za to całkowicie ustąpić z ciemnych kolorów, wszelakie mocniejsze odcienie powinno się wdrażać tylko w dekaracjach.


O czym jeszcze należałoby pamiętać, aranżując kuchnię w stylu retro?

– porządne światło – kuchnia w stylu retro powinna wydawać się jasna;
– przyciągające uwagę akcesoria, tego rodzaju jak dekatyzowane donice a także inne nieduże elementy, jakie wprowadzają nastrój retro;
– odpowiednie materiały – w kuchni retro powinno się znajdować głównie drewno, aluminium oraz szkło;
– zachowanie umiaru, dlatego że zbytnia dosłowność w kreowaniu retro wnętrza jest w stanie zbudować zabawny skutek.

Pamiętaj w związku z powyższym również, iż jednym z czynników, z którym w najwyższym stopniu wiąże się kuchnia w stylu retro stanowi kuchnia gazowa w stylu retro. Wobec tego projektuj z głową własne retro design!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *