Fotograf Katowice , Śląsk

Profesionalna fotografia

Skontaktuj się z nami:
+48 663 919 278

Neurologopeda – terapia dysleksji, terapia ręki

Neurologopeda – terapia dysleksji, terapia ręki

Terapia dysleksji

U sporej liczby dzieci w wieku edukacji wczesnoszkolnej diagnozuje się dysleksję. Ten specyficzny kłopot skontaminowany nadzwyczaj często z mikrouszkodzeniami układu nerwowego, wyraża się między innymi tym, że uczeń robi dużo błędów podczas pisania ze słuchu. Dziecku trudno jest przyswoić zasady poprawnej pisowni, często zapisuje tak jak słyszy, poza tym może mieć także problemy z nauką obcych języków.

Terapia dysleksji

Dzieci, które mają odpowiednie orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej, u których określono dysleksję, muszą zostać objęte pomocą w szkole. Przeprowadza się dla nich lekcje, które nazywane są rewalidacją. Niezwykle nierzadko zajmują się tym logopedzi szkolni, i psychologowie szkolni lub nauczyciele współorganizujący. Regularna praca z dzieckiem, czyli właśnie terapia dysleksji, może przynieść naprawdę wiele pozytywnego i pomóc w zapamiętywaniu słusznych wzorców pisania. Trzeba niemniej jednak pamiętać o tym, że godzina lub dwie w tygodniu, oddane na tego rodzaju pracę z dzieckiem, to zwykle zbyt niewiele. Co więc można poczynić więcej?


Praca z dzieckiem w miejscu zamieszkania

Poza terapią dysleksji w szkole, w trakcie ponadprogramowych zajęć tytułowanych rewalidacją, z dzieckiem należy również ćwiczyć w domu. Aby dziecko w ogóle posiadało do tego ochotę, znaczące jest zakupienie odpowiednich towarów, które będą dla niego ciekawe. Można wyszukać ciekawe materiały kształcące na przykład w księgarniach dla logopedów, rodzic może również poprosić wychowawcę o wydanie poniektórych przyborów do pracy w domu. Dziecko powinno systematycznie spędzać czas na ćwiczeniach indywidualnych, nie powinno być niemniej jednak jej również nazbyt dużo, gdyż prędko zdoła dojść do zrażenia. Chociaż terapia dysleksji to mozolny tok, nie należy krytykować dziecka za niekoniecznie szybko poprawiające się stopnie z języka polskiego. Nauczyciele muszą przystosować wymagania wobec uczniów z dysleksją, gdyż trzeba wyraźnie zaznaczyć, iż dysleksja u dziecka to nie jest jego fanaberia ani złośliwa wola. Poza tym dysleksja nie znaczy, że dziecko nie będzie mogło skończyć właściwej szkoły, bądź zdobyć porządnego zawodu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: terapia dysleksji.


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *