Fotograf Katowice , Śląsk

Profesionalna fotografia

Skontaktuj się z nami:
+48 663 919 278

Waluta oraz stolica Wietnamu

Waluta oraz stolica Wietnamu

Podróż do Wietnamu

Wietnam jest kojarzony przeważnie z wojną z udziałem Amerykanów, która poza tym skończyła się dla nich sromotną klęską.

Aktualnie wprawdzie jest on modnym krajoznawczo miejscem. Pozwala na poznanie kultury Azji południowo-wschodniej za całkiem przyzwoite pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam około 7,5 mln ludzi.

Nie trudno w tym miejscu wyszukać mieszkanie w przystępnej opłacie, i wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc znajduje się w centrum. Planując wyjazd do stolicy Wietnamu można rozłożyć oglądanie na kilka dni czy też zaplanować trasę na dwa dni w stolicy, i następnie wyruszyć w podróż w inne ciekawe turystycznie miasta tego rodzaju jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu czy Phu Quoc. Wszystkie takie lokalizacje są dobrze opisane w sieci, dlatego zaplanowanie podróży nie powinno uczynić trudu.

Kiedy najlepiej pojechać na wycieczkę?

Dla zwiedzających Wietnam pogoda może być dość sprzyjająca szczególnie jesienią a także wiosną. Zimą, chociaż nie jest bardzo chłodno (nie licząc regionów górskich), to zachodzą znaczne opady. Latem z kolei trzeba nastawić się na temperatury około 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w miesiącach letnich wynosi aż 90 procent. Dlatego że pogoda różni się na północy i na południu państwa, najlepiej zaplanować wyprawę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu a także od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Waluta w Wietnamie to wietnamskie dongi. Warto wyekwipować się w nie przed wylotem, dlatego że płatność kartą może być utrudniona. Także za znane usługi tego rodzaju jak Uber, będzie trzeba zapłacić gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, gdy otrzymamy pieniądze o znacznych nominałach. Orientacyjnie 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi zdołamy wyszukać w opłacie od 50 złotych w w najwyższym stopniu turystycznych miejscach. O ile nie damy się wprowadzić w błąd, zdołamy spodziewać się pełnej wrażeń wycieczki przy niskim wydatku. Uzyskanie wizy turystycznej nie stanowi kłopotu dla Europejczyków.

Jeśli zatem poszukujesz niezapomnianych doświadczeń wybierz się do Wietnamu.

Dowiedz się więcej:
vietnam e visa.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *