Fotograf Katowice , Śląsk

Profesionalna fotografia

Skontaktuj się z nami:
+48 663 919 278

Wycieczka Do Indii – przewodnik

Wycieczka Do Indii – przewodnik

Podróż do Indi

Nie da się nie wziąć pod uwagę, iż jeżdżenie na wakacje stało się niedawno ogromnie atrakcyjne. Jest tak za sprawą tego, że nasze społeczeństwo jest zauważalnie coraz bogatsze. Na dodatek dostęp do transportu podniebnego jest stanowczo łatwiejszy i niedrogi, dlatego przekłada się to na podniesienie popytu na przemieszczanie się tego typu transportem.

Częściej staramy się jeździć po naszym kontynencie bowiem to jest dla nas naturalnie prostsze. Co więcej kultura europejska nie różni się, aż tak bardzo w różnych państwach na starym kontynencie.

Jadąc do Portugalii, Grecji lub Rumunii, mniej więcej mamy pojęcie czego należy się spodziewać. Nieznacznie inaczej stan rzeczy wygląda w czasie eskapady w znacznie bardziej egzotyczne destynacje. Pokaźna rzesza ludzi myśli o wycieczce do Indii i ów kraj jest nader w wielu przypadkach przytaczany jako cel wycieczki.

Należy jednakowoż uznać, że w rzeczy samej nie wiemy za dużo o tym państwie.

Zwykle dopiero wyszukując frazę: „Indie ciekawostki” dopatrujemy się kilku spraw, o jakich nie posiadaliśmy pojęcia.

Kuchnia indyjska

Dla polskiego społeczeństwa skojarzenia z takim krajem, to przede wszystkim coraz modniejsze ostatnimi czasy restauracje indyjskie.

Miejsca takie standardowo kierowane są przez prawdziwych Hindusów oraz podają oryginalne dania z tego rejonu. Szukając tego rodzaju punktu w naszym kraju, należałoby rozglądać się za restauracjami, posiadającymi prawdziwy piec tandoor, w którym preparowana jest część straw.

Należy mieć pojęcie, że nie każde restauracje korzystają z tego wyposażenia, co sprzeczne jest z pierwotną kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla obywateli polskich Indie to także bollywoodzkie filmy, które natomiast w naszym państwie nie szczycą się potężną popularnością. Jednak wyjeżdżając do kraju leżącego na Indyjskim Półwyspie należy wiedzieć nieco istotnych spraw na temat tegoż miejsca. Jeżeli rozchodzi się o Indie, czas posiadają zupełnie odrębny aniżeli europejskie kraje. Tak więc należy dodać 4.5h godziny do czasu polskiego. Znaczy to, że Hindusi wstają wcześniej od nas i kładą się spać także wcześniej. Wskazane jest uzyskać informacje w kwestiach pieniężnych. O ile chodzi o Indie, waluta obowiązująca tam to indyjska rupia.

Zobacz także:

indian visa for us citizens

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *