Fotograf Katowice , Śląsk

Profesionalna fotografia

Skontaktuj się z nami:
+48 663 919 278

Wyjazd na Sri Lankę

Wyjazd na Sri Lankę

Urlop na Sri Lance

W organizacji zagranicznych wojaży we współczesnym świecie niesłychanie ciężko poradzić sobie nie mając internetu. Gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jedną z pierwszych wzmianek w kwestii tej lokalizacji, które można znaleźć w wyszukiwarkach internetowych to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Patrząc na rozlokowanie na mapie, o aurę nie ma potrzeby się w tamtej destynacji przejmować przez okrągły rok. W tym momencie, innymi słowy w połowie miesiąca grudzień temperatury są tutaj w granicach 30 stopni Celsjusza podczas dnia i przeszło 20 nocą. Wyjazd na święta na Sri Lankę może okazać się więc wesoło spędzonym czasem z dala od pogody grudniowej, która z zasady panuje wtenczas w Polsce. Szczególnie, że przełom od grudnia do kwietnia to perfekcyjny moment, żeby bawić się swoim pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym momenecie po raz drugi pożądane byłoby odwołać się do warunków atmosferycznych. Otóż, wówczas gdy w Polsce ogrzewamy się w promieniach urlopowego słońca, na „Herbacianej Wyspie” występują monsuny. Dla niezorientowanych… pełny czas mamy deszcz, co raczej nie zachęca do wyciągania nosów spod dachów i rozkoszowania się bezprecedensowymi okolicznościami natury, jakich na Sri Lance krocie. Gdy chodzi o grudzień, patrząc na wykresy atmosferyczne, względnie trudno o deszcz. A natomiast zimą wszyscy zażywamy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając ze Słóńca.

Kiedy planujemy podróż na Sri Lankę zawsze trzeba pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Pierwszy lotniskowy: kiedy już dolecimy, za 40 amerykańskich dolarów można nabyć poświadczenie , które nas uprawnia do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Kolejny internetowy: znajdujemy w wyszukiwarce „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie WWW opłacamy 5 dolarów mniej aniżeli na lankijskim lotnisku.

O ile planujecie zaliczyć Sri Lankę zwanym również przelotem, to przez 48 godzin możecie przebywać na jej terytorium bez wymogu dysponowania wizą.

Jeżeli chodzi o finansową stronę tego rodzaju wycieczki, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie że zawsze przy azjatyckich eskapadach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł w dwie strony. Inaczej należności na miejscu, dla nas rodaków, winny brzmieć dosyć mile. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc taniej niż w Zakopanem. Gwarantuję, że na jedzeniu także wielu pieniędzy nie stracicie.

Także nic, tylko się spakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz także:

Sri lanka visa application

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *