Fotograf Katowice , Śląsk

Profesionalna fotografia

Skontaktuj się z nami:
+48 663 919 278

Wyposażenie baru – kostkarka do lodu

Wyposażenie baru – kostkarka do lodu

Jak wybrać odpowiednią kostkarkę do lodu?

Nikt z nas nie lubi goracej temperatury, dlatego że są uciążliwe, to dodatkowo podwyższają pragnienie. By je zaspokoić potrzeba większej dawki płynów. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po chłodne drinki z dodatkiem lodu. Jednak, żeby móc to zrobić wcześniej należy wyprodukować bryłki, które będą podstawą chłodnych napojów. Pomocna jest w stanie okazać się zakup kostkarki do lodu lub wizyta w lokalu gastronomicznym, jaki taką ma.


Czym cechują się domowe kostkarki do lodu?

Po pierwsze tym, że są tańsze od tych gastronomicznych, gdyż mają mniejszą kubaturę. Po drugie o ich doborze przesądza szerokość kuchni. O ile jest ona przestronna a także duża, to można w niej wstawić kostkarkę wolnostojącą, a jeśli jest niewielka i dodatkowo ciasna odpowiedniej podjąć decyzję na lodówkę, jaka posiada wbudowaną kostkarkę, gdyż to znaczna oszczędność miejsca oraz czasu. Ułożenie kostkarki wolnostojącej nastręcza sporo czasu a także energii. Dodatkowo, o zasadności jej zakupu przesądza po pierwsze, dawka zużywanego lodu. Jeśli jest ona niska to istotnie wygodniej podjąć decyzję na kostkarkę z zabudową.

W jakich punktach egzaminuje się kostkarka do lodu przemysłowa?

Ze względu na to, że jest ona znacznie pojemniejsza od domowej, to idealnie egzaminuje się w barach, pubach, bądź restauracjach. Metraż we nadmienionych lokalach bywa przeróżny, w związku z tym różne są zapotrzebowania. Jedni właściciele gastronomii potrzebują podstawowych wersji, z kolei pozostali preferują ich mobilne wersje, które perfekcyjnie komponują się z wystrojem hotelowego mini baru. Kostkarki przemysłowe posiadają rozbudowany układ chłodzenia wodą czy powietrzem, w stosunku od zaistniałych potrzeb. Łatwiej się je czyści oraz są niezwykle higieniczne. To niezwykle ważna właściwość w specjalizacji gastronomicznej.


Czym inspirować się przy doborze kostkarki do lodu?

Trzeba wziąć pod uwagę nieco zasadniczych parametrów. Są nimi zapewne wydajność, czas konieczny na przyrządzenie pierwszej porcji lodu oraz siła kostkarki. W przypadku głównego współczynnika nie ma narzuconych zasad. Całość zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Są kostkarki, które zdołają wyprodukować aż kilka kilogramów kostek w ciągu doby, a inne nie posiadają takich możliwości. Jeśli chodzi o czas, to im krótszy, tym lepiej. To złota dewiza każdego wyposażenia. Moc z kolei oddziałuje na zdolność produkcyjną a także tryb produkcji. Odpowiednia kostkarka jest cicha i nie zużywa zbyt wiele prądu.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *