Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Finanse, Biznes

Faktoring eksportowy – na czym polega

Faktoring eksportowy – na czym polega

Wiele firm w pewnym momencie swojego działania podejmuje decyzję o wejściu na międzynarodowe rynki. Decyzja tego typu to zawsze niemała szansa na dynamiczny rozwój, ale też i większe niebezpieczeństwo, wiążące się chociażby z zaległościami w płatnościach. Dlatego też szukając ciekawych sposobów na ograniczenie takiego ryzyka pomyśleć można o takiej rzeczy jak interesujący faktoring międzynarodowy.

Idea faktoringu międzynarodowego jest bardzo podobna co na naszym rynku, to znaczy instytucja finansowa oferująca taką usługę wypłaca sprzedawcy zapłatę za faktury, a potem sama ściąga należności od kontrahentów. Ale z uwagi na znacznie bardziej skomplikowane regulacje związane z takim handlowaniem nie wszyscy faktorzy działający w naszym kraju udostępniają takie usługi. Duży wpływ na przebieg procesów mają różnice pomiędzy przepisami prawnymim a także procedury celne, dlatego też tego typu działalność będzie wymagała odpowiedniego doświadczenia na konkretnym rynku. Którego nie będzie musiał aż w tak dużym stopniu zdobywać sprzedawca, jeśli się zdecyduje na tego typu wzbudzający ciekawość międzynarodowy faktoring.

Rzecz jasna pewne sprawy proceduralne będą musiały być zachowane, ale związane bardziej z samym prowadzeniem biznesu, a nie przykładowo ściąganiem wierzytelności od zagranicznych klientów. Bardzo ważne przy tym jest zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa, zwłaszcza że wiele kontraktów będzie na wysokie kwoty. Z tego też powodu przed przejściem na faktoring międzynarodowy niezbędna będzie dokładna weryfikacja klienta i sprawdzenie jego finansowej kondycji i rzetelności w spłacaniu należności. Pozwoli to uniknąć współpracy z firmami, co do których istnieją podejrzenia jeśli chodzi o rzetelność.

Dodatkowym zabezpieczeniem transakcji jest tak zwany faktoring pełny, który obejmuje również ubezpieczenie na wypadek problemów z płatnościami zagranicznych kontrahentów. W takiej sytuacji ryzyko związane z transakcją bierze na siebie firma ubezpieczeniowa, rzecz jasna za takie usługi należy dodatkowo ponieść koszty. Osoby interesujące się tą tematyką mogą zaglądnąć na stronę https://faktoringoferty.pl/artykuly-i-porady/84-faktoring-eksportowy-finansowanie-i-pakiet-bezpieczenstwa , na której znajdą sporo ciekawych informacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz