Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Uroda

Jak należy przeprowadzić fizjoterapię po kontuzji

Jak należy przeprowadzić fizjoterapię po kontuzji

Nieprzewidziany uraz może dotknąć każdą osobę. Wcale nie trzeba biegać czy grać, bowiem nawet wchodząc po schodach można nabawić się skręcenia kostki. Niekiedy także charakter pracy powoduje jakieś problemy z mięśniami i stawami, na przykład mogą one zesztywnieć. W każdym z takich przypadków, jeżeli coś zaczyna się dziać z narządem ruchu, niezwykle przydatna może być fizjoterapia Poznań.

Fizjoterapeuci z dużym doświadczeniem przy pomocy zabiegów i ćwiczeń są w stanie zdecydowaną większość swoich podopiecznych postawić do pionu, niejednokrotnie w dosłownym tego słowa znaczeniu. O doborze poszczególnych metod przede wszystkim będzie decydował charakter występujących problemów, ponieważ w każdym przypadku co innego może być potrzebne. Przede wszystkim niezwykle istotną rolę mają różnego rodzaju fizyczne ćwiczenia.

Spora ich część ma na celu dobrze rozciągnąć ścięgna i mięśnie, aby przywrócić im odpowiednią elastyczność i wyeliminować problemy z bólem. Inne mogą wzmocnić kontuzjowane kończyny, co szybciej pozwala powrócić do odpowiedniej aktywności, a równocześnie zabezpiecza przed ryzykiem kolejnego urazu. Ale Poznań fizjoterapia to także różnego rodzaju zabiegi przyspieszające regenerację tkanek i mające przeciwzapalne właściwości. Powszechnie są w nich chociażby stosowane medyczne lasery, ta metoda sprawdza się doskonale w czasie leczenia kontuzji, nerwobólów czy mięśniobólów. Laserowe światło o niskim natężeniu łagodzi objawy skręceń czy złamań, a oprócz tego znacznie przyspiesza gojenie.

Bardzo popularne również jest wykorzystanie magnetyzmu, co działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i łagodząco. Zarówno laser jak i pole magnetyczne są praktycznie nieodczuwalne, przez co nie powodują dyskomfortu w czasie zabiegów. Ten zapewne się poczuje przy terapii prądem. Stosuje się w niej elektrody przyłożone do ciała, pomiędzy którymi puszczony zostaje prąd o odpowiednim natężeniu. Bardzo to przyspiesza to regeneracje tkanek i wchłanianie obrzęków, a dodatkowo ma działanie przeciwzapalne. Przy większej mocy prądu czasem się pojawia niewielkie szczypanie czy mrowienie, lecz nie jest to bardzo uciążliwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz