Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Budownictwo

Jak wybrać typ podkładu przy zakupie tapety

Jak wybrać typ podkładu przy zakupie tapety

Tapety na ścianie mają sporo zalet, z tego też powodu ich popularność od kilku lat systematycznie wzrasta. Z pewnością w dużym stopniu przyczyniają się do tego nowoczesne podkłady, lecz również i możliwość kupowania takich tapet zdalnie.

Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, wystarczy znaleźć jakiś sprawdzony mural tapety sklep, wyszukać odpowiedni motyw, wybrać podkład i po kilku dniach otrzymuje się do domu zamówienie. Na dzień dzisiejszy klienci do dyspozycji mają kilka rodzajów podkładów, które różnią się od siebie ceną i parametrami.

Najtańsze są podkłady zrobione z papieru. Ich dużą zaletą jest wygodne klejenie i ładne odwzorowanie kolorów, ale nie nadają się one do pomieszczeń z dużą wilgotnością i nie nadają się do zmywania. Tapety flizelinowe posiadają od strony naklejanej na ścianę specjalną warstwę z flizeliny, przez co mają większą grubość i bardzo dobrze niwelują wszelakie nierówności na ścianach. Często mają też odporną na zmywanie warstwę, dzięki czemu będą się sprawdzać w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najdroższe są tapety na podkładzie winylowym, ale mają one też najlepsze parametry. Po pierwsze bardzo dobrze oddają barwy – każda tapeta imitacja cegły przez długie lata cieszyć będzie wzrok pięknym motywem, bez ryzyka wyblaknięcia. Dodatkowo są bardzo odporne na wodę, dzięki czemu sprawdzą się doskonale takich pomieszczeniach łazienki czy kuchnie. Kupując tapetę warto również wybrać odpowiedni klej, ponieważ nie każdy będzie się do każdego podkładu nadawał.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz