Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Jaki wady i zalety ma założenie firmowego bloga

Jaki wady i zalety ma założenie firmowego bloga

Blogi należą do najpopularniejszych typów serwisów internetowych, szacuje się że nawet do kilkunastu procent wszystkich stron na świecie to właśnie taka forma. Ich popularność wynika między innymi z łatwości założenia, bez potrzeby dużego nakładu finansowego. Jedną z najczęściej wykorzystywanych platform do zakładania blogów jest WordPress, za jaki nie ma potrzeby ponoszenia żadnych opłat. Tak więc jeśli ktoś chce utworzyć swój blog, to będzie miał do opłacenia zakup hostingu oraz domeny. Ponieważ WordPress to bardzo popularne narzędzie, to nad dodatkami do niego cały czas pracuje mnóstwo grafików i programistów. Dużym jego plusem są możliwości rozbudowywania. Wiele funkcjonalności, jakie znacznie rozszerzają możliwości tej platformy, dostępna jest pod postacią bardzo prostych do instalacji wtyczek. Za niektóre wtyczki będzie trzeba coś zapłacić, lecz większość może być używana przez wszystkich.

Podobnie jest z graficznymi szablonami, który również są dostępne w ogromnej ilości, skorzystać mogą z jakiegoś darmowego lub też wybrać jakiś spośród płatnych. Wtyczkami, szablonami graficznymi, oraz wszystkim co zawiera blog można w bardzo łatwy sposób zarządzać z poziomu panelu administracyjnego. Jest to kolejny duży plus WordPressa, zwłaszcza dla osób nie dysponujących specjalnym doświadczeniem technicznym. Praktycznie wszystko można ustawić za pomocą dostępnych opcji, bez potrzeby wykonywania prac związanych z programowaniem. Tak samo to dotyczy instalowania, na które wystarczy przeznaczy co najwyżej godzinę, i już po chwili można umieszczać pierwsze wpisy.

Do ich redagowania autorzy WordPressa przewidzieli prosty w użytkowaniu edytor wizualny, z możliwością wstawiania znaczników HTML. Nie ma również żadnego problemu, żeby sprawnie dołożyć nowe zdjęcie, grafikę czy nawet film. Oczywiście trzeba pamiętać, że wszystko to wspiera autorów, ale tak naprawdę i tak największą rolę odgrywają odpowiednio przygotowane wpisy, na przykład takie jak publikowane na stronie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz