Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYModa, Lifestyle

Jakie są zalety uruchomienia własnego bloga firmowego

Jakie są zalety uruchomienia własnego bloga firmowego

Do uruchamiania stron internetowych coraz częściej wykorzystywane są gotowe platformy. Jedną z najpopularniejszych jest WordPress, na niej właśnie działa zdecydowana większość istniejących w internecie blogów. Taki był zresztą zamysł autorów WordPressa, choć dzisiaj rozszerzyło się to wszystko ogromnie. Przede wszystkim platforma WordPress jest całkiem darmowa, nie trzeba ponosić za nią żadnych opłat. Bezpłatna jest również większość motywów graficznych oraz dodatkowych modułów, które rozszerzają możliwości strony.

Takie moduły bardzo prosto się instaluje, a za ich pomocą można wykonać praktycznie wszystko, co się chce. Za część z nich należy ponieść jakąś opłatę, bo ich stworzenie wymagało dużego nakładu pracy, lecz ostateczne wydatki i tak będą znacznie niższe niż gdyby trzeba było zrobić od nowa cały serwis. Analogicznie jest z szablonami graficznymi, jeżeli ktoś zdecyduje się zrobić własny, dostosowany pod profil działalności i swoją firmę, to także przy niewielkich kosztach to zrobi. Kolejnym dużym plusem WordPressa jest łatwość instalacji i konfiguracji. Jeśli ktoś się orientuje w takich sprawach, to praktycznie wszystko zrobi w kilkanaście minut, i można już będzie publikować pierwsze artykuły. Zarówno konfiguracja samego systemu jak również kompleksowe zarządzanie wpisami i kategoriami realizowane jest z poziomu panelu administracyjnego.

Panel ten jest intuicyjny i prosty, a równocześnie daje bardzo duże możliwości. Do publikacji można przy użyciu zaawansowanego edytora dokładać filmy czy zdjęcia, bez konieczności wykonywania jakiś bardziej zaawansowanych prac.

Wykonana w prawidłowy sposób konfiguracja powinna obejmować także obszar związany z SEO, a to będzie kolejny argument za tym, żeby do stworzenia bloga zastosować WordPress. Przyjazne linki w połączeniu z wysoką optymalizacją struktury serwisu sprawiają, że dodawane wpisy bardzo szybko się indeksują i są wysoko na liście wyników wyszukiwania. Tak więc jeśli ktoś będzie chciał uruchomić swój blog, na przykład taki jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to z pewnością powinien pomyśleć nad WordPressem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz