Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Uroda

Kłopoty psychologiczne dzieci – jak sobie z nimi radzić?

Kłopoty psychologiczne dzieci – jak sobie z nimi radzić?

Dzisiejszy świat potrzebuje współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Niesłychanie w szeregu przypadków są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Powody wizyt dzieci u psychologa są wybitnie przeróżne – ma okazję to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zakłócenia po traumatycznym przeżyciu, kłopoty z mówieniem i dziesiątki innych wydarzeń, jakie miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog pracuje równolegle z dziećmi i ich rodzicami – sprawdź terapia indywidualna radom. Psycholodzy dziecięcy funkcjonują w wielu punktach – w poradniach psychologicznych, w szkołach i w poradniach niepublicznych. W trakcie ustalania terminu pierwszej wizyty należy się zapytać, czy na pierwsze spotkanie nadejść z dzieckiem, czy bez niego. Zdarza się, iż pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu należytego wywiadu, omówienie kłopotu, założenie celu oraz przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im znacznie bardziej złożony problem, tym lepiej wypada się do niego przygotować.

Odpowiednio, gdyby rodzice spisali sobie wszelkie kłopoty, niepewności, zapytania, im więcej szczegółów podadzą na pierwszym spotkaniu, tym lepiej psycholog przygotowuje się do pracy z dzieckiem. Nie można na początku określić, jak wielu spotkań będzie żądała terapia. Na ogół, po kilku spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, Ci z kolei przekazują lekarzowi swoje spostrzeżenia – na tej podstawie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego działania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz