Terapia choroby dwubiegunowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie uzależnione jest od tego, w jakim stanie jest pacjent w wyznaczonym czasie. W wypadku ChAD psychoterapia może dać odwrót całkowity albo przynajmniej zredukować poziom nasilenia objawów. Leczenie będzie zapobiegać także nawrotom choroby dwubiegunowej w przyszłości oraz pozwoli wrócić do normalności, a także cieszyć się chwilami bez ChAD. Jest to tak zwane leczenie podtrzymujące, jakie daje świetne efekty.
Przede wszystkim natomiast pacjent zostaje wyposażany w rozwiązania z pomocą których ma możliwość rozpoznawać u siebie objawy choroby dwubiegunowej w dalszych latach i tym samym rozpoznawać własne stany powiązane z psychiką i efektywniej a także prędzej odpowiadać na nie. To przeciwdziała nasilaniu się symptomów. Główną cechą, jaką wyróżnia się choroba dwubiegunowa jest to, iż często towarzyszą jej inne choroby. Zwykle będą to uzależnienia. Dlatego psychoterapeuci w wielu przypadkach stawiają w wypadku pacjentów zmagających się z tym zaburzeniem podwójną diagnozę. Im w większym stopniu skomplikowany jest określony stan, tym bardziej wieloaspektowe będzie jego leczenie. W wielu przypadkach zahacza ono także o zażywanie środków farmakologicznych.
Wtedy pacjent będzie przyjmować lekarstwa normotymiczne oraz leki antydepresyjne. Specjalista od psychiatrii do którego będzie wysłany pacjent może także zalecić tabletki nasenne oraz przeciwlękowe. O formie psychoterapii zawsze będzie decydować psycholog, po wstępnej rozmowie z pacjentem a także po zaznajomieniu się z objawami ChAD. Poza psychoterapią na równi wdrożona jest też edukacja psychologiczna.
Na dodatek eksperci z ośrodka wskazują na to, jak istotna jest pomoc psychologiczna dla rodzin pacjentów. Jest ona wspierająca w radzeniu sobie z konfliktami wynikającymi z choroby oraz pomoże w skuteczniejszym komunikowaniu się w systemie rodzinnym. Naturalnie, we wskazanym gabinecie można liczyć na tego typu udzielone wsparcie. Ponadto, tak samo pacjent, ale też jego bliscy mogą dowiadywać się wszystkiego o schorzeniu ze strony www przychodni. To pozwoli lepiej zrozumieć specyfikę tego zaburzenia.