{Mało osób jest świadomych, że tak popularne neony posiadają stuletnią historię, bowiem pierwsze z nich zaczęły się pojawiać już około 1906 roku. Tak więc widać, że reklama neonowa ma wieloletnią historię, która tak naprawdę wcale nie uległa zakończeniu. Klasyczne neony są wykonywane ze szklanych rurek wypełnionych mieszaniną szlachetnych gazów. Zależnie od tego, jak wyglądał skład tej mieszanki, to uzyskiwano różne kolory światła. Tego typu neony na ścianę czy instalowane na stelażach i dachach z pewnością robią duże wrażenie, ale posiadają kilka istotnych wad. Przede wszystkim ich produkcja jest dość pracochłonna, a do tego z powodu użycia szkła nie są one zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia przeważnie takiego elementu nie dawało się naprawić, tylko trzeba było zrobić zastępczy. Dlatego też wydawało się, że ten reklamowy nośnik zacznie powoli znikać z naszych ulic, gdy na rynek wkroczyła technologia ledowa. Ledy jako źródło światła wdarły się przebojem kilkanaście lat temu, wypierając praktycznie zupełnie standardowe rozwiązania technologiczne, również na reklamowym rynku. I w pewnym momencie się okazało, że napis ledowy stanowią świetną alternatywę dla klasycznego neonu, dając nieznane do tej pory możliwości w zakresie projektowania.
Po pierwsze są one robione z mocnych tworzyw sztucznych, przez co napis ledowy przykręcony na ścianie bez większych problemów da radę wytrzymać wiele lat na zewnątrz. Kolejnym ich plusem jest niskie zużycie energii, co przy obecnych cenach prądu i dbaniu o przyrodę jest niezwykle ważne. Klienci na pewno będą też doceniać praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie kształtów i kolorów.
Tworzywo sztuczne jest znacznie łatwiejsze do formowania niż rurki ze szkła, dzięki czemu każdy może sobie zrobić neon na zamówienie dokładnie taki, jakiego będzie potrzebował. A możliwości na zastosowanie neonów ledowych są ogromne. Można z nich zrobić różnego rodzaju szyldy z symbolami, logo czy napisami, ale też duże, informacyjne napisy.