Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Budownictwo

O czym trzeba pamiętać przy wyborze wkładu kominkowego

O czym trzeba pamiętać przy wyborze wkładu kominkowego

Wybór dobrego wkładu kominkowego nie jest taką prostą sprawą, jak na początku może się wydawać. Na rynku jest dużo modeli, różniących się od siebie parametrami, materiałem i rozmiarem, tak więc ktoś mało obeznany z ty tematem może się łatwo pomylić. Po pierwsze należy pamiętać o tym, żeby wkłady kominkowe kratki dobierać do wielkości wnętrza oraz roli, które mają pełnić.

W szczególności istotne jest to wówczas, kiedy mają one służyć w formie dodatkowego źródła ogrzewania, wtedy właściwe dobranie wszystkich parametrów ma istotne znaczenie. Bardzo ważne przykładowo jest, jaką ogólną sprawność będą miały wkłady kominkowe Hajduk i jak długo trzymają ciepło. To przede wszystkim ma wpływ na wygodę stosowania, lecz też i na wydatki wiążące się z opałem. Ogólnie się przyjmuje , że sprawność całego kominka nie powinna być mniejsza niż 70 procent, natomiast czas utrzymywania ciepła wynosić powinien co najmniej kilkanaście godzin.

Jeżeli te wartości będą niższe, to nawet jeśli jakieś wkłady kominkowe kratki komuś się spodobają, to jednak należy znaleźć jakieś inne modele. W temacie wyglądu klienci także kilka opcji do wyboru mają. W sprzedaży są bowiem dostępne dwa podstawowe rodzaje takich wkładów, czyli stalowe i żeliwne. Wkłady kominkowe Defro z żeliwa są masywne i eleganckie, bardzo ładnie się prezentują we wnętrzu, lecz podczas ich użytkowania pilnować należy żeby nie pękły. Takiego problemu nie powinno być z wkładami stalowymi, które oprócz tego dają znacznie większe możliwości w zakresie wzornictwa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz