Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja

Prawa dotyczące transportu figur – jak bezpiecznie jeździć za granicę?

Prawa dotyczące transportu figur – jak bezpiecznie jeździć za granicę?

Jak wiadomo polskie prawo zakłada nadzwyczaj surowe grzywny za nieprzestrzeganie przez przewoźników wszystkich zasad dotyczących przewozu osób – https://ar-speed.pl/busy-lodzkie-niemcy/. Szczególnie często kontrole przeprowadzane są w aspekcie przewoźników, którzy trudnią się przewożeniem dzieci, na przykład na wyjazdy szkolne bądź kolonie. Egzystuje nawet zapis, który mówi o tym, że przed zaplanowanym wyjazdem, każdy rodziciel ma prawo zgłosić wyjazd dzieckana policję. Wtedy wysyłany pozostaje patrol, jaki ma obowiązek przeprowadzić szczegółową kontrolę. Niewątpliwie w takiej sytuacji sprawdza się najpierw trzeźwość kierującego.

Następnym etapem tak przeprowadzanej kontroli jest sprawdzenie stanu technicznego auta. Wiadomo jakkolwiek, iż autokar, który jest zepsuty nie powinien odjeżdżać na drogi. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy wiezie kilkadziesiąt uczniów. Policja ma prawo także zażądać od kierowcy tak określanej lektury frachtowej. Powinien w nią być wyposażony każdy autokar, który prowadzi transport ludzi. W takiej książeczce wpisuje się miejsce rozpoczęcia podróży, punkt docelowy i punktu przekraczania granicy, jeśli ma to miejsce. Na domiar tego policja przeprowadzająca kontrolę może także zażyczyć sobie przekazania wiadomości zarejestrowanych na tachografie. Głównie służy to sprawdzeniu, czy kierowcy przestrzegają ustawowo określonego czasu pracy. A tu przepisy są bardzo restrykcyjne.

Rzecz jasna trzeba również nie zapominać o tym, iż pojazd transportujący dzieci oraz młodzież musi być oznakowany specjalnymi tablicami, by inni użytkujący drogę mieli świadomość, że danym autobusem przewożone są dzieci i ze w związku z tym trzeba zachować wzmożoną ostrożność. Zgodnie z przepisami, przewóz ludzi winien odbywać się też w obecności przewodnika eskapad, który może wylegitymować się specjalnymi uprawnieniami. Jeśli jest to wyjazd zagraniczny, pilot musi mieć również potwierdzoną znajomość języka kraju docelowego bądź też innego języka, który został omówiony z cudzoziemskim kontrahentem. Podczas podróży należy robić wyznaczonej długości odpoczynki, a w trakcie jazdy autobusem wszyscy pasażerowie powinni posiadać spięte pasy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz