Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Uroda

Testy jako podstawowe narzędzie psychologii

Testy jako podstawowe narzędzie psychologii

Zestawienia psychologiczne umieją niesłychanie wiele ogłosić o przyszłym pracowniku. To naturalnie dzięki nim pracodawca zorientuje się, czy przypuszczalny kandydat nadaje się na dane stanowisko. Natomiast osoba, poszukująca zaangażowania, dowie się, czy ma odpowiednie skłonności do konkretnej pracy. Są zawody, w jakim miejscu testy psychologiczne są obowiązkiem. Orzecznictwo psychologiczne jest niezbędne w pracach kłopotliwych, gdzie istnieje możliwość zagrożenia zdrowia bądź życia, wynikająca z sił natury.

Skutkiem tego takie badania powinny przejść osoby pracujące na morzu, pod ziemią i w powietrzu, inaczej marynarze, górnicy, piloci, kierowcy itp. Testy psychologiczne powinny także przejść pracownicy, którzy będą mieli kontakt z bronią – weryfikuje to psychoterapia radom. Chodzi tutaj zwłaszcza o policjantów.

Pretendenci na stróżów prawa muszą przejść przez Multiselect. Wykonuje się go po teście wiedzy ogólnej oraz po ocenie sprawności fizycznej. Toteż jest trzecim etapem selekcji. Przeprowadza go zespół psychologów KWP. Test ten składa się z 400 pytań, które rozwiązuje się przy komputerze. Sprawdza zdolność analitycznego oraz przestrzennego myślenia i spostrzegawczość. Taki test jest dosyć zawiły, w następstwie tego wielu kandydatów odpada w tym etapie. W ostatnich czasach nie tylko zawody niebezpieczne żądają testów. Teraz coraz więcej korporacji angażuje speców z dziedziny rekrutacji. Ich zadaniem jest odnalezienie porządnego pracownika. Okazuje się, iż testy psychologiczne pomagają w tym przedsięwzięciu. Ich zalety chwalą sobie zazwyczaj obszerne jednostki gospodarcze i agencje marketingowe, innymi słowy firmy które poszukują pracowników efektywnych i odpornych na stres.

Na ogół w rekrutacji zawodowej bada się zdolność gospodarowania niekiedy, asertywność, zdolności przywódcze, odporność na stres, a nawet optymizm. Efekt takiego testu w szeregu przypadków jest decydującym składnikiem w podjęciu decyzji o zatrudnieniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz