Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

W jakich przypadkach wymagane są urządzenia do separacji tłuszczu

W jakich przypadkach wymagane są urządzenia do separacji tłuszczu

Domowe ścieki najczęściej trafiają wprost do systemu kanalizacji, a przy właścicielach domów niejednokrotnie również do szamb. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku gastronomicznych lokali czy też wytwórców żywności. W tego typu miejscach często ścieki zanieczyszczone być mogą różnymi tłuszczami, jakich zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można wylewać bezpośrednio. Zawarte w takich ściekach tłuszcze w niższych temperaturach tężeją i mogą się przyklejać do ścianek rur.

A z kolei to ogranicza przepływ, a w skrajnych przypadkach może wręcz spowodować całkowite zatkanie i konieczność kosztowego przetykania. Dlatego też właściciel obiektu ma obowiązek takie ścieki oczyścić, bo w innym wypadku naraża się na konsekwencje. W przypadku tłuszczy do oczyszczania ich najczęściej stosuje się rozmaite separatory. Urządzenia te mają nieskomplikowaną budowę, ale przez zastosowanie podstawowych fizycznych praw wykazują się dużą skutecznością.

Sporą popularnością na przykład się cieszą separatory jednokomorowe, jakie łączą w sobie funkcję osadnika i separatora. Ich montaż jest stosunkowo prosty i szybki, potrzebują także znacznie mniejszą ilość miejsca, niż pozostałe opcje. Zbiorniki na swoim spodzie zamontowaną mają specjalną przegrodę, która służy do zatrzymywana cięższych frakcji. Za to tłuszcz, z racji tego że ma mniejszą gęstość niż woda, pływa na powierzchni ścieków znajdujących się w zbiorniku.

Odpływ powinien się znajdować trochę poniżej lustra cieczy, dzięki czemu nic nieodpowiedniego do niego nie trafia. Lecz z uwagi na to, że warstwa tłuszczu cały czas będzie rosnąć, to co parę tygodni potrzebny będzie serwis separatorów. Podczas takiego serwisu oceniony zostanie stan techniczny całości, a poza tym usunięty tłuszcz i osady za pomocą specjalnych urządzeń. Tego typu czyszczenie separatorów zaleca się przeprowadzać co najmniej raz w miesiącu, to będzie zależne od ilości ścieków i ich charakteru. Najlepiej podpisać na stałe umowę z jakąś firmą, wtedy nie będzie problemu chociażby z terminami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz