Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Uroda

Z jakiego powodu wykrywanie metali jest tak ważne przy produkcji żywności

Z jakiego powodu wykrywanie metali jest tak ważne przy produkcji żywności

{W czasie produkcji jedzenia wymagane jest zagwarantowanie wysokich standardów związanych z bezpieczeństwem. Bardzo ważne jest przede wszystkim to, żeby nic niepożądanego nie zostało umieszczonego w opakowaniu. I nie chodzi tu tylko o zanieczyszczenia jakimiś substancjami, lecz również o elementy metalowe, które również mogą się w żywności znaleźć. Rzecz jasna nikt specjalnie nie będzie ich tam umieszczał, ale starczy że się odłamie jakiś fragment nakrętki czy śruby, aby pojawiły się problemy.

Z takich też powodów przy wytwarzaniu

Producenci żywności muszą spełniać naprawdę ostre normy jeśli chodzi o jakość wyrobów. Niezwykle ważne rzecz jasna jest wykorzystywanie odpowiednich składników a także dbanie o higienę i czystość na każdym etapie. Ale jest dodatkowo jeden aspekt, o którym przeciętna osoba niewiele wie, a mianowicie detekcja metali. Okazuje się, w czasie procesów produkcyjnych ten problem dość często się pojawia. Oderwane fragmenty obudów, urwane części czy odkręcone śruby to coś, co w jedzeniu absolutnie pojawić się nie może.

Z tego też powodu firmy produkujące żywność stosują najróżniejsze urządzenia magnetyczne, mające za zadanie wychwycenie wszystkich, najmniejszych nawet metalowych drobinek. Urządzenia te składają się przeważnie z mocnych magnesów z neodymu, które są obecnie najsilniejszymi na rynku. Dzięki tej mocy w skuteczny sposób wychwytują one wszystko, co posiada tylko magnetyczne właściwości i znalazło się w produkcie spożywczym.

Trzeba jednak pamiętać, że separacja metali takim sposobem nie umożliwi wyłapania niebezpiecznych elementów z jakiś innych metali, przykładowo aluminium albo miedzi. W takiej sytuacji stosować należy inne sposoby, aby także dopilnować, aby nic się do jedzenia nie przedostało. Jednym ze stosowanych sposobów jest separacja metali przy użyciu urządzeni wykorzystujących promieniowanie rentgena. Tego typu detektory cechują się dużą skutecznością przy działaniu, i bardzo dobrze się sprawdzają w licznych zastosowaniach. Co jest ważne, dzięki odpowiedniej konstrukcji ich działania nie będą zakłócały elementy metalowe, z jakich został wykonany mechanizm taśmociągu czy też sam sprzęt.

Przy detektorach metali bardzo ważne jest, w jaki sposób radzą sobie z najmniejszymi drobinkami. Przy modelach wyposażonych w magnesy neodymowe jest możliwość wychwytywania drobin, mających wielkość nawet trzydziestu µm. Rentgenowskie urządzenia również się cechują dużą precyzją, a dużą ich zaletą jest szeroka gama wyłapywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz