Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Uroda

Zabobony weselne oraz przyrzeczenie matrymonialna – jak przygotować się do wesela?

Zabobony weselne oraz przyrzeczenie matrymonialna – jak przygotować się do wesela?

Wierzenia ślubne są to te wszelkie tradycje których trzymają się pokolenia by mieć szczęście w życiu. Trwa to do dziś, albowiem wiele postaci wierzy że jeśli będzie się trzymało tych reguł to i małżeństwo będzie długo istnieć. Jednym z przesądów na jakie zwraca się uwagę jest kwestia ubioru. Tutaj dotyczy to głównie panien młodych. Z reguły mówi się że powinna ona mieć w swoim ubiorze coś starego, coś pożyczonego, coś oryginalnego i coś niebieskiego. Takie wierzenia zwłaszcza mówią o tym że panna młoda wstępuje w nowy związek i oryginalne życie co ma jej przynieść tylko szczęście – najpiekniejszapannamloda.pl. Przesądem ślubnym jest też to że do buta wkłada się pieniążek jaki ma donieść obfitość skarbowa. Jest jeszcze kilka przesądów które ujawniają się w przeróżnych regionach kraju totalnie inaczej.

Tutaj może należeć przesąd dotyczący picia na wejściu trunku. Są to szkła w z wódką oraz mają się oba rozbić lub też oba nie rozbić kiedy są rzucane za siebie przez parę młodą. Jeżeli tylko jeden z nich się rozbije wówczas małżeństwo takie wyczekują skomplikowane dni lub ewentualnie rozejście. Przysięga małżeńska jest to typ ślubowania jaki składają sobie mąż i żona podczas uroczystości weselnej. Całokształt odbywa się przy obecności widzów i przybyłych gości. Zwyczaj jest że najpierw ksiądz wyraża dane słowa a po nim para młodziutka pojedynczo powtarza. Przysięga małżeńska mówi przede wszystkim o tym że małżonkowie mają wzajemnie się kochać, poważać, trwać przy sobie i być ze sobą bez względu na okoliczności i do zwieńczenia istnienia.

Niewiele jest par jakie pamiętają wciąż przysięgę małżeńską wskutek tego po kilku latach można ją odnowić. Przysięga małżeńska jest wypowiadana w oczy małżonka oraz ręce pary młodej są zawinięte w kościelny szal. To jest znak powagi danej sytuacji oraz tego że są to święte słowa. Tu także nie da się zamaskować swoich emocji, a przede wszystkim ekscytacje jakie cały czas się czuje. Przyrzeczenie matrymonialna jest to jeden z ważniejszych detali jakie pozostają w pamięci każdego kto przybył na ślub. W szeregu przypadków także młodzi szykują się do tej sekundy przez próby jakie odbywają w kościele.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz