Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Budownictwo

Jak działa odkurzacz bezprzewodowy?

Jak działa odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzacz bezprzewodowy działa na baterię. Znany jest ze swojej zwrotności i autonomiczności. Składa się z głowicy, rury i silnika ssącego. Może posiadać worek filtracyjny lub pracować w trybie separacji cyklonicznej.

Tryb pracy odkurzacza akumulatorowego

Tryb pracy różni się w zależności od rodzaju podciśnienia. Jeśli masz bezprzewodowy odkurzacz cyklonowy, pojemnik na kurz bezpośrednio zbiera detrytus. Jeśli masz inne rodzaje odkurzaczy akumulatorowych, worki filtrujące są już zintegrowane.

Najlepszym urządzeniem jest odkurzacz bezprzewodowy Dyson DC45!

Zalety odkurzacza bezprzewodowego Dyson

W porównaniu z innymi modelami, odkurzacz bezprzewodowy Dyson oferuje o wiele więcej zalet. Przede wszystkim zyskuje na zwrotności. Nie musisz ciągnąć wielkiej maszyny z jednego pomieszczenia do drugiego. Do czyszczenia wszystkiego wystarczy jedna ręka. Oszczędza to nie tylko zmęczenia, ale także możliwości wykonywania innych czynności, takich jak przesuwanie mebli czy prowadzenie rozmów telefonicznych drugą ręką.

A ponieważ jest bezprzewodowy Dyson, nie potrzebujesz gniazdka elektrycznego. Upewnij się tylko, że przed użyciem masz pełne naładowanie.

Ponadto większość odkurzaczy akumulatorowych ma budowę modułową. Możesz nawet przekształcić go w ręczny odkurzacz, dzięki czemu możesz wyczyścić wnętrze samochodu lub meble.

I wreszcie, jeśli masz odkurzacz bezprzewodowy Dyson, korzystasz z czystszego powietrza, ponieważ często jest on wyposażony w filtry HEPA.

żne rodzaje odkurzaczy akumulatorowych

Istnieje wiele różnych rodzajów odkurzaczy akumulatorowych. Możesz mieć bezprzewodowy odkurzacz pionowy. Właściwie to wygląda jak miotła. Może mieć dwa tryby ssania, w tym cykloniczny i workowy.

Można też zdecydować się na odkurzacz ręczny, zwany też stołowym. Jest równie poręczny i lekki jak odkurzacz pionowy. Jest jednak mniej wydajny i ma autonomię tylko około 10 minut.

Jest też robot odkurzacz. Jest całkowicie autonomiczny i odzwierciedla technologię.

Jak działa odkurzacz bezworkowy?

Większość nowoczesnych odkurzaczy Dyson korzysta z łatwych do opróżnienia plastikowych pojemników, oznacza to, że muszą one używać filtrów do oddzielania kurzu od powietrza (to zadanie wykonywał worek w odkurzaczach workowych).

W tym artykule skupiamy się na odkurzaczach bezworkowych:

  1. Ogólna obsługa odkurzacza
  2. Jak działa odkurzacz bezworkowy?
  3. Co sprawia, że odkurzacze bezworkowe są lepsze?

Ogólna obsługa odkurzacza

Odkurzacze działają poprzez zasysanie powietrza przez potężny wentylator napędzany silnikiem. Powietrze, pył i gruz przechodzą następnie do worka, który kiedyś był wykonany z tkaniny.

Powietrze może wydostać się na zewnątrz, ale nie brud, więc worek działa skutecznie jak filtr, zatrzymując brud, kurz i zanieczyszczenia.

W efekcie ilość powietrza opuszczającego worek będzie mniejsza, więc ciśnienie wewnątrz wzrośnie, co doprowadzi do zmniejszenia ssania. Po dłuższym użytkowaniu worek nasyci się kurzem i po zapełnieniu będzie wymagał wymiany (wyrzucenia).

Jak działa odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacz bezworkowy działa bez użycia worków do zbierania kurzu, który jest zasysany, mocny silnik z łopatkami obraca wentylator o wysokim ciśnieniu, który zasysa powietrze, a także kurz i zanieczyszczenia, a następnie filtruje kurz z przychodzącego powietrza, aby zwrócić czystsze powietrze do środowiska.

Zawiera specjalny oddzielny pojemnik, w którym zbiera się kurz i zanieczyszczenia, łatwo wyjmowany w kilku prostych krokach w celu opróżnienia i wyczyszczenia

Dzięki temu mechanizmowi ciśnienie ssania odkurzacza bezworkowego (w przeciwieństwie do odkurzaczy workowych) pozostaje stałe.

Kurz jest wychwytywany przez filtr wylotowy, czyli proces filtracji w odkurzaczu kurzu i zanieczyszczeń. W środku tego procesu zanieczyszczenia przepływają przez różne filtry, dzięki czemu powietrze zwracane na zewnątrz wychodzi czystsze.

Liczba filtrów zależy od modelu, mogą być one zmywalne lub niewymywalne, a także mogą to być filtry HEPA, które mają zdolność do wychwytywania najmniejszych cząstek zanieczyszczających.

Co sprawia, że odkurzacze bezworkowe są lepsze?

Obecnie odkurzacze bezworkowe są najczęściej spotykanym typem odkurzacza na świecie, są doskonałym wyborem do utrzymania czystości w domu, oferują długotrwałą wydajność i są bardzo wygodne w użyciu. Sprzątanie domu będzie znacznie łatwiejsze i mniej stresujące niż w przeszłości. sprawdzone i polecane marki

Jedną z wad odkurzaczy workowych jest to, że trzeba od czasu do czasu czyścić tacę zbierającą kurz. Może to narazić Cię na kontakt z kurzem i innymi zanieczyszczeniami znajdującymi się w koszu.

Najważniejsza zaleta Dyson jest dość oczywista, konieczność zakupu worków oznacza wzrost kosztów utrzymania.

Dodatkowo są one znacznie preferowane przez alergików, ponieważ kilka filtrów zapobiega powrotowi znacznej ilości kurzu do sprzątanego otoczenia.

  1. Znacznie prostszy w użyciu, wystarczy podłączyć wąż, a po zakończeniu czyszczenia wystarczy wyjąć zbiornik i wyrzucić brudne pozostałości do kosza na śmieci.
  2. Siła ssania w odkurzaczach bezworkowych jest większa, po prostu dlatego, że powietrze przepływa swobodnie.
  3. Możliwość zobaczenia komory zbierania kurzu i stałego monitorowania jej poziomu to bardzo przydatna cecha odkurzaczy bezworkowych. Możesz dokładnie wiedzieć, kiedy trzeba go wyczyścić.
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz