Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

Mniszek lekarski – czemu warto dawać go posiadanym zwierzętom

Mniszek lekarski – czemu warto dawać go posiadanym zwierzętom

Z zalet różnego rodzaju roślin leczniczych i ziół ludzie korzystają od wieków. Zawarte w tych roślinach składniki substancje wpływają pozytywnie na nasze organizmy, poprawiając ich witalność i kondycję, podnosząc poziom odporności czy zabezpieczając przed wystąpieniem różnych chorób. Jak się okazuje, wiele roślin wykazuje takie oddziaływanie również jeśli chodzi o zwierzęta. Regularne karmienie nimi pozytywnie wpływa na to, jak takie zwierzęta wyglądają i jak rosną.

Sporo osób nie ma do końca świadomości tego, i przy karmieniu wyłącznie się opierają na sklepowych karmach. A w praktyce niedużym kosztem znacznie można polepszyć codzienną dietę swojego psa, kota czy królika, właśnie o różne cenne rośliny i zioła. Jedną z nich jest często spotykany i popularny mniszek lekarski. Charakterystyczne żółte kwiaty, jakie później zmieniają się w białe kulki, chyba znają wszystkie dzieci. Jak pokazuje praktyka, roślina ta również jest ceniona jeżeli chodzi o zawartość najróżniejszych witamin, minerałów i substancji czynnych.

W swoim składzie między innymi ma witaminy A, C i D, jakie są niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Z mineralnych składników można między innymi wymienić magnez i żelazo, które także wpływają korzystnie na stan zwierząt. Do naprawdę cennych składników mniszka zalicza się inulina. Ten wielocukier naturalnego pochodzenia nie jest trawiony przez układ pokarmowy, z tego też powodu jego sposób działania przypomina mocno działanie błonnika pokarmowego.

Przez to, że w jelitach podlega ona fermentowaniu, to w ten sposób zapewnia odpowiednią jakość bakteryjne flory. Mniszek także w swoim składzie zawiera dużo antyoksydantów, szczególnie dużo znajduje się ich w liściach. Systematyczne podawanie zwierzętom tej rośliny wpływa pozytywnie w różnych obszarach. Zapewnia między innymi dobry wygląd skóry i sierści, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwutleniającym. Będzie też pomagać w utrzymaniu zdrowych kości i stawów, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych zwierząt, a także poprawia proces trawienia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O autorze

Dodaj komentarz